Cupressus Macrocarpa "Goldcrest Wilma" - Ø 17cm

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
Pet Friendly
459 Kč

Cupressus Macrocarpa „Goldcrest Wilma“ je krásný stálezelený jehličnatý strom, který pochází z kalifornského poloostrova Monterey. Jedná se o kultivar cypřiše montereyského, který je známý svými nápadnými zlatožlutými listy s citronovou vůní. Tento strom je oblíbenou volbou pro krajinářské úpravy díky svému jedinečnému vzhledu a snadné péči. Více

Cypřiš pokojový "Goldcrest Wilma"

Doprava a platba

Cupressus Macrocarpa „Goldcrest Wilma“ je krásný stálezelený jehličnatý strom, který pochází z kalifornského poloostrova Monterey. Jedná se o kultivar cypřiše montereyského, který je známý svými nápadnými zlatožlutými listy s citronovou vůní. Tento strom je oblíbenou volbou pro krajinářské úpravy díky svému jedinečnému vzhledu a snadné péči.

Goldcrest Wilma obvykle dorůstá do výšky 3 metrů a šířky 60-90 centimetrů, takže je ideální volbou do menších zahrad nebo nádob. Listy stromu jsou měkké a zpeřené a strom roste v hustém, vzpřímeném hábitu, který mu dodává osobitý vzhled. Díky citronové vůni listů je oblíbenou volbou pro použití v aromaterapii a jako přírodní osvěžovač vzduchu.

Jednou z nejlepších vlastností Goldcrest Wilma je, že se o něj velmi snadno pečuje. Vyžaduje plné slunce až polostín a dobře propustnou půdu. Je také odolná vůči suchu a jakmile se uchytí, zvládne i suché podmínky. Lze jej stříhat, aby se udržel jeho tvar nebo aby se regulovala výška.

Goldcrest Wilma je všestranný strom, který lze v krajinářských úpravách využít různými způsoby. Lze jej použít jako solitérní strom, živý plot nebo jako součást smíšené meze. Je také skvělou volbou do nádob na terasy nebo balkony.

Celkově je Cupressus Macrocarpa „Goldcrest Wilma“ krásný a snadno udržovatelný strom, který je skvělým doplňkem každé krajiny. Jeho nápadný vzhled a citronová vůně z něj činí jedinečnou a nezapomenutelnou volbu a díky své univerzálnosti je skvělou volbou pro mnoho různých typů zahrad.

Parametry
Průměr květináče 17 cm
Výška 65 cm
Toxicita Pet friendly, Jedovatá pro zvířata, Jedovatá pro lidi i zvířata
Světlo Hodně nepřímého světla
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem