Chlorophytum comosum Bonnie

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
Pet Friendly
249 Kč
Skladem
ks

Zelenec pestrolistý

Doprava a platba

Chlorophytum comosum 'Bonnie'

Chlorophytum, česky Zelenec známá též jako "paví péře" nebo Spider Plant, je vytrvalá bylina náležící do rodu chlórofytů. Tato rostlina je charakteristická svými elegantními, podélnými listy, které jsou tmavě zelené s bílými pruhy, připomínajícími oceánové vlny. Patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které jsou vhodné pro začínající pěstitele, velmi rychle se rozrůstá i množí a též patří mezi rostliny čistící vzduch. Tato rostlina je vhodnou volbou do ložnice.

Chlorophytum comosum Bonnie. Tato varieta se vyznačuje plnějším a bohatším vzrůstem, což ji činí poutavým prvkem v interiéru. Její listy jsou zkroucené a vypadají jako vlasy. Pěstování této rostliny je snadné, a proto je ideální volbou pro ty, kteří si přejí ozdobit svůj domov s elegantní a odolnou pokojovou rostlinou. Na rozdíl od svého příbuzného druhu Chlorophytum comosum Variegatum je tato odrůda mírně odolnější a má pevnější více široké listy.

Péče o rostlinu

Stanoviště a teplota: Zelenec preferuje světlé, ale nepřímé světlo. Je vhodná pro teploty mezi 15-25 °C. Sluneční parpsky však zvládne také, vyhněte s ale letním úpalům a vystavením slunci celodenně.

Zálivka: Udržujte vlhkou půdu, ale nedopusťte, aby byla stála ve vodě. Zálivku upravte podle ročního období. Není vhodné zelenc nechávat vyschnout. Tato rostlina se rovněž skvěle pěstuje hydroponicky, tzn. pouze ve vodě.

Vhodný substrát: Použijte dobře propustný substrát pro pokojové rostliny.

Hnojení: Během vegetačního období přihnojujte vyváženým hnojivem jednou za měsíc.

Množení: Rostlina se množí oddenky nebo odnožemi. Snadno se rozmnožuje, což umožňuje další ozdobení domova.

Co trápí pokojovku?: Přebytek vlhkosti může způsobit problémy s kořeny. Sledujte stav půdy a přizpůsobte zálivku podle potřeb rostliny. Zasychání listů způsobuje obvykle přelití, nebo úplné vyschnutí i suchý vzduch, rostlina je dobré častěji rosit odvděčí e svěžými listy.

Každá rostlina je jiná, jako my lidé. Počítejte prosím s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotografii.

Parametry
Průměr květináče 12 cm
Výška 25 cm
Toxicita Pet friendly
Světlo Slunce, Hodně nepřímého světla, Polostín
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem