Calathea White Fusion

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
Pet Friendly Tip na dárek
999 Kč
Skladem (odeslání do 14 dnů) - Produkt na objednání. Předpokládané doručení do 14 dnů se může lišit. Doporučujeme ověřit dostupnost přes online chat.
ks

Calathea White Fusion

Calathea patřící do čeledi marantovitých, jsou známé pro své pestrobarevné listy a schopnost zavírat a otevírat listy během dne. Jsou původem z tropických oblastí Jižní Ameriky, kde rostou v deštných pralesích pod stinným patrem korun stromů.

Calathea White Fusion patří mezi panašované Calathey. Její listy mají krásný vzor v podobě narůžových a bílých skvrn, které vypdají úplně jako malovaný obrázek. Rostlina prom své krásné zbarvení vyžaduje větší péči, dobré umístění a dostatek světla.

Péče o rostlinu

Stanoviště a teplota: Calathea preferuje polostinné až stinné prostředí s teplotou mezi 18-24 °C. Vyhněte se přímému slunečnímu záření.

Zálivka: Udržujte půdu stále vlhkou, ale nezalévejte přeměřeně. Nedovolte vysychání půdy mezi zaléváním. Používejte výhradně odstátou vodu, kalatea je náchylná na tvrdost vody a chlór.

Vhodný substrát: Používejte substrát s dobrým odvodněním, například směs pro pokojové rostliny nebo orchideje.

Hnojení: Hnojte v období růstu (jaro a léto) tekutým hnojivem pro zelené rostliny jednou za měsíc.

Množení: Calathea se obvykle množí dělením trsů při přesazování.

Co trápí pokojovku?: Citlivá na tvrdou vodu a nízkou vzdušnou vlhkost. Může reagovat na přímé sluneční záření žloutnutím nebo popálením listů. Ujistěte se, že má dostatek vlhkosti vzduchu.

Každá rostlina je jiná, jako my lidé. Počítejte prosím s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotografii.

Parametry
Průměr květináče 14 cm
Výška 40 cm
Toxicita Pet friendly
Světlo Hodně nepřímého světla, Polostín
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem