Calathea Sanderiana

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
Pet Friendly
449 Kč
Skladem
ks

Calathea Sanderiana

Calathea patřící do čeledi marantovitých, jsou známé pro své pestrobarevné listy a schopnost zavírat a otevírat listy během dne. Jsou původem z tropických oblastí Jižní Ameriky, kde rostou v deštných pralesích pod stinným patrem korun stromů.

Calathea Sanderiana patří mezi stálice calatheí. Její listy mají krásný vzor v podobě růžových až bílých proužků, který se rozprostírá od středu listu k okrajům. Barvy jsou převážně odstíny velmi tmavě zelené až vínové barvy, což tvoří kontrastní a oku lahodící kombinaci s růžovými proužky uprostřed, za předpokladu, že bude mít rotlina dostatek světla.

Péče o rostlinu

Stanoviště a teplota: Calathea preferuje polostinné až stinné prostředí s teplotou mezi 18-24 °C. Vyhněte se přímému slunečnímu záření.

Zálivka: Udržujte půdu stále vlhkou, ale nezalévejte přeměřeně. Nedovolte vysychání půdy mezi zaléváním. Používejte výhradně odstátou vodu, kalatea je náchylná na tvrdost vody a chlór.

Vhodný substrát: Používejte substrát s dobrým odvodněním, například směs pro pokojové rostliny nebo orchideje.

Hnojení: Hnojte v období růstu (jaro a léto) tekutým hnojivem pro zelené rostliny jednou za měsíc.

Množení: Calathea se obvykle množí dělením trsů při přesazování.

Co trápí pokojovku?: Citlivá na tvrdou vodu a nízkou vzdušnou vlhkost. Může reagovat na přímé sluneční záření žloutnutím nebo popálením listů. Ujistěte se, že má dostatek vlhkosti vzduchu.

Každá rostlina je jiná, jako my lidé. Počítejte prosím s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotografii.

Parametry
Průměr květináče 12 cm
Výška 35 cm
Toxicita Pet friendly
Světlo Polostín
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem