Calathea Burle-marxii "Amagris"

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5(1)Počet hvězdiček je 5 z 5
Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
Pet Friendly
279 Kč
Skladem
ks

Calathea Burle marxii je nádherná tropická pokojová rostlina, která je ceněna pro své chvějící listy a jedinečný vzhled. Tato rostlina pochází z Brazílie a je pojmenována po slavném zahradním architektovi Roberto Burle Marxovi, který byl známý používáním výrazných barev a vzorů ve svých návrzích. Více

Ktenanté Burle-marxii "Amagris"

Doprava a platba

Calathea Burle marxii je nádherná tropická pokojová rostlina, která je ceněna pro své chvějící listy a jedinečný vzhled. Tato rostlina pochází z Brazílie a je pojmenována po slavném zahradním architektovi Roberto Burle Marxovi, který byl známý používáním výrazných barev a vzorů ve svých návrzích.

Calathea Burle marxii má velké eliptické listy sytě zeleného odstínu s výraznými bílými pruhy, které se táhnou kolmo ke středové žilce listu. Spodní strana listů má sytě vínovou barvu, která vytváří výrazný kontrast se zelenou a bílou barvou na horní straně listu.

Jedním z nejpůsobivějších aspektů Calathea Burle marxii je způsob, jakým se její listy během dne pohybují. Stejně jako ostatní rostliny rodu Calathea má i Burle marxii jedinečnou schopnost skládat listy v noci nahoru a ráno je opět rozvíjet. Jedná se o přirozenou reakci na změny světla a vlhkosti vzduchu, a proto je pozorování této rostliny tak fascinující.

Co se týče péče, je Calathea Burle marxii poměrně nenáročná rostlina, pokud jí poskytnete správné podmínky. Dává přednost jasnému, nepřímému světlu a měla by být umístěna na místě, kde má mírnou vlhkost. Toho lze dosáhnout pravidelným mlžením rostliny nebo umístěním zvlhčovače vzduchu v její blízkosti. Dává také přednost dobře propustné půdě, která je udržována vlhká, ale ne přemokřená.

Celkově je Calathea Burle marxii nádherným a jedinečným doplňkem každé sbírky pokojových rostlin. Její odvážné a nápadné listy v kombinaci se zajímavými pohyby z ní dělají rostlinu, která jistě zaujme každého, kdo ji spatří.

Parametry
Průměr květináče 12 cm
Výška 30 cm
Toxicita Pet friendly
Světlo Polostín
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem