Begonia Maculata "Silver Spot"

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
499 Kč

Begonia Maculata „Silver spot“ je krásná a jedinečná rostlina, která patří do čeledi Begoniaceae. Tato konkrétní odrůda begónie pochází z jihovýchodní Asie a je ceněna pro své nádherné listy. Více

Begónie Tečkovaná

Doprava a platba

Begonia Maculata „Silver spot“ je krásná a jedinečná rostlina, která patří do čeledi Begoniaceae. Tato konkrétní odrůda begónie pochází z jihovýchodní Asie a je ceněna pro své nádherné listy.

Listy Begonia Maculata „Silver spot“ jsou výrazným rysem této rostliny. Mají zářivě zelenou barvu s malými stříbrnými skvrnami roztroušenými po celém povrchu. Listy jsou navíc asymetrické, mají mírně šikmý tvar, který rostlině dodává na celkovém půvabu.

Kromě jedinečného vzhledu je Begonia Maculata „Silver spot“ také poměrně nenáročná rostlina na údržbu. Upřednostňuje dobře propustnou půdu a mírné množství světla, což z ní činí vynikající volbu pro pokojové zahrady nebo venkovní zastíněná místa.

Při péči o tuto rostlinu je třeba mít na paměti její citlivost na nízké teploty. Je důležité udržovat rostlinu v teplém a vlhkém prostředí, ideálně mezi 15-27 °C.

Celkově je Begonia Maculata „Silver spot“ vynikající volbou pro milovníky rostlin, kteří hledají jedinečný a snadno udržovatelný přírůstek do své sbírky. Svými nápadnými listy a nenáročnou údržbou jistě zaujme jak zkušené zahradníky, tak i začátečníky.

Parametry
Průměr květináče 12 cm
Výška 30 cm
Toxicita Jedovatá pro zvířata
Světlo Hodně nepřímého světla, Polostín
Okrasná Okrasné listem