🌻 Balkóny & terasy. Pořiďte si rostliny, které můžete přes léto vystrčit i ven

Anthurium Clarinervium - Ø 15 cm

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
1 199 Kč
Skladem
ks

Toulitka Clarinervium

Doprava a platba

Anthurium Clarinervium

Anthurium Clarinervium je epifytická rostlina patřící do čeledi aroidů. Tato druhová rostlina je známá svými velkými, sametovými listy a výraznými nervaturami, které připomínají žilky. Pochází z deštných pralesů Střední Ameriky. Květy Anthuria jsou charakteristické svým tvarem - voskovým toulcem s palicí připomínající ocásek. Rostlina je oblíbená pro své velmi výrazné listy, které se stářím zvětšují a tvoří kompaktní okrasu.

Péče o rostlinu

Stanoviště a teplota: Anthurium Clarinervium preferuje světlé, ale nepřímé sluneční světlo. Nejlépe se jí daří v teplotách mezi 18-24°C. Nedoporučuje se vystavovat přímému slunci, které by mohlo poškodit listy.

Zálivka: Zálivka by měla být pravidelná, ale střídmá, aby nedocházelo k přemokření substrátu. Před dalším zalitím je vhodné nechat vrchní vrstvu půdy lehce proschnout.

Vhodný substrát: Pro Anthurium Clarinervium je vhodný substrát s vysokým obsahem organického materiálu a dobrou odvodňovací schopností. Ideální je směs rašeliny, kokosového substrátu a perlitu. Můžete využít i náš substrát pro aroidy.

Hnojení: Během vegetačního období od jara do podzimu je vhodné rostlinu pravidelně hnojit tekutým hnojivem pro kvetoucí rostliny. Hnojení by mělo být prováděno asi jednou za měsíc.

Množení: Anthurium Clarinervium se nejčastěji množí dělením oddenků nebo řízky ze stonků. Množení řízků je nejúspěšnější v období jara a léta.

Co trápí pokojovku?: Pokojovku může trápit nadměrná zálivka, která může vést k hnilobě kořenů. Listy mohou také trpět, pokud je rostlina vystavena přímému slunečnímu záření, což může způsobit popáleniny. Doporučuje se pravidelná kontrola listů a včasné odstranění vadných či zaschlých částí.

Každá rostlina je jiná, jako my lidé. Počítejte prosím s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotografii.

Parametry
Průměr květináče 15 cm
Výška 30 cm
Toxicita Jedovatá pro zvířata
Světlo Hodně nepřímého světla, Polostín
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem