🌻 Balkóny & terasy. Pořiďte si rostliny, které můžete přes léto vystrčit i ven

Alocasia „Regal Shield“ - Ø 17 cm

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
499 Kč
Skladem
ks

Alokázie „Regal Shield“

Doprava a platba

Alocasia 'Regal Shield'

Alocasia jsou rostliny patřící do čeledi áronovitých (Araceae). Tyto robustní byliny mají silný oddenek a pocházejí z subtropických a tropických oblastí Asie, Austrálie a Tichomoří. Obecně jsou alocasie považovány za náročné pokojovky, které vyžadují pečlivou péči ohledně teploty, vlhkosti a zalévání. Dále je třeba mít na paměti, že často nahrazují staré listy novými, spíše než aby zvyšovaly jejich počet. V jihovýchodní Asii a Oceánii jsou alocasie populární zejména díky svým jedlým oddenkům a po uvaření také malým listům. I když v syrovém stavu obsahují látku nazývanou šťavelan vápenatý, která může způsobit podráždění sliznic a nevolnost, po tepelné úpravě jsou bezpečně konzumovatelné. Oddenky jsou rovněž využívány v tradiční medicíně v Indii a jihovýchodní Asii pro své léčivé účinky.

Alocasia 'Regal Shield' zaujme svými obrovskými tmavě zelenými listy a patří mezi dominantní druhy tohoto rodu.

Péče o rostlinu

Stanoviště a teplota: Rostlina potřebuje více rozptýleného světla, zcela se vyhněte přímému slunci, které by spálilo listy. Alokázie jsou náročné na vlhkost vzduchu, kterého vyžadují hodně, v suchém prostředí se rostlině nebude dobře dařit.

Zálivka: Alokázie nikdy nepřelévejte, rostlina vyžaduje stejnoměrně vlhký substrát. Při nedostatku voda rostlina usychá, při přelití ji začínají rychle uhnívat kořeny a posléze celý stonek.

Vhodný substrát: Pro tuto rostlinu je nejvhodnější substrát pro aroidy, příp. jiný velmi dobře propustný a vzdušný substrát.

Hnojení: Hnojte pouze během vegetačního období (jaro a léto) a to spíše střídmě, ideálně univerzálním hnojivem pro pokojové rostliny.

Množení: Alokázie se množí hlízami, které rostlina vypouští v zemi. Odběr hlíz je možné odebrat při přesazování rostliny.

Co trápí pokojovku?: Rostlina může trpět  na výskyt mšic, svilušek, třásněnek. Žloutnutí listů obvykle značí špatnou zálivku, přelití nebo špatné dávkování hnojiv. Také to může značit nevhodně zvolenýb substrát. Zasychání listů a suché skvrny mohou značit nedostatek vlhkosti ve vzduchu.

Každá rostlina je jiná, jako my lidé. Počítejte prosím s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotografii.

Parametry
Průměr květináče 17 cm
Výška 65 cm
Toxicita Jedovatá pro zvířata
Světlo Hodně nepřímého světla
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem

Příslušenství7