🌻 Balkóny & terasy. Pořiďte si rostliny, které můžete přes léto vystrčit i ven

Aloe arborescens - Ø 12 cm

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
249 Kč
Skladem
ks

Aloe stromovitá

Doprava a platba

Aloe Arborescens

Aloe vera je tak známá, že se zdá, že ji není třeba podrobně představovat. Jedná se o vytrvalou, stálezelenou sukulentní rostlinu, která díky svým prospěšným účinkům a širokému spektru využití získala oblibu. Aloe je ceněná pro své léčivé, hojivé i estetické vlastnosti. Čistý gel z aloe vera je neškodný a účinný při ošetřování popálenin, odřenin a drobných poranění. Přestože není toxický, není vhodný k přímému požití, a proto je nutné zachovávat opatrnost, zejména v domácnostech s dětmi a domácími mazlíčky.

Aloe Arborescens, známá také jako Aloe stromovitá, je jedním z nejodolnějších a nejrychleji rostoucích druhů Aloe. Tento sukulentní keřovitý druh v přírodě dosahuje výšky 2 až 4 metrů a pochází ze jižní Afriky. Dnes je široce rozšířená v tropických a subtropických oblastech po celém světě, a dokonce i na pobřeží Sicílie v Evropě prosperuje. Podobně jako ostatní druhy Aloe, je oblíbená nejen pro svůj atraktivní vzhled, ale také pro své léčivé vlastnosti.

Péče o rostlinu

Stanoviště a teplota: Hodně nepřímého světla, ideálně na jižní straně. Slunce zvládne pouze pokud je na něj rostlina zvyklá.

Zálivka: Aloe snáší dobře sucho, rostlina nepřeléváme. Zalijte ji nvu až substrát zcela vyschne ebo když listy vypadají svráštěné.

Vhodný substrát: Pro tuto rostlinu je vhodný substrát pro sukulentní rostliny nebo obecný substrát pro pokojové rostliny s dobrým odvodněním.

Hnojení: Hnojte pouze během vegetačního období (jaro a léto) a to spíše střídmě, ideálně univerzálním hnojivem pro pokojové rostliny.

Množení: Aloe se množí pomocí oddělování mladých odnoží nebo oddělování listových řízků u starších rostlin.

Co trápí pokojovku?: Přebytek vody může způsobit hnilobu kořenů a hnědmnutí až hnilobu listů. Je důležité udržovat střídmou zálivku a zajistit, aby nadbytečná voda mohla snadno odtékat. Rostlinu není dobré pěstovat v přílišném vlhku a rosit vodou.

Každá rostlina je jiná, jako my lidé. Počítejte prosím s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotografii.

Parametry
Průměr květináče 12 cm
Výška 30 cm
Toxicita Jedovatá pro zvířata
Světlo Slunce, Hodně nepřímého světla
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem