🌻 Balkóny & terasy. Pořiďte si rostliny, které můžete přes léto vystrčit i ven

Aglaonema "Silver Bay"

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
369 Kč

Aglaonema Red Zircon představuje vynikající pokojovou rostlinu pro ty, kteří hledají kombinaci krásy a nenáročnosti. Více

Aglaonema Silver Bay

Doprava a platba

AGLAONEMA "SILVER BAY"

Aglaonema, nazývaná také jako „spící panna“ nebo Chinese evergreen plant, je vytrvalá bylina z rodu áronovitých (aroidy). Tato rostlina se vyznačuje skvrnitými kopinatými listy různých barev. Aglaonema patří mezi rod rostlin, které jsou charakteristické svou nenáročnou péčí, tudíž jsou vhodnou rostlinou pro začátečníky a zároveň nevyžadují přísné podmínky pro své stanoviště, teplotu a zálivku. Za zmínku také stojí, že jsou vhodným kouskem pro pěstování v hydroponii.

Aglaonema "Silver Bay" má zaoblenější listy zelené barvy s šedým až stříbřitým nádechem. Listy této odrůdy rostou do šířky i do výšky, tvoříce oku lahodící zelený porost rozrůstající se spíš do šířky, nedosahuje velké výšky. Odrůda Silver Bay pochází z tropických pralesů jihovýchodní Asie. V létě se na ní objevují drobné květy, jejichž barva může být bílá nebo žlutá. V domorodých podmínkách byla tradičně využívána v medicíně k zevnímu ošetření hmyzích bodnutí, uštknutí hadů nebo vředů.

PÉČE O ROSTLINU

Stanoviště a teplota: Aglaonema "Silver Bay" je ideální pro stinná a polostinná stanoviště, vzdálená od přímého slunečního světla. Nejvíce se jí bude dařit s dostatkem rozptýleného světla. Rostlina si dobře vede v interiérových podmínkách, s optimální teplotou v rozmezí 18-24 °C.

Zálivka: Pro Aglaonemu "Silver Bay" je vhodná pravidelná, ale střídmá zálivka. Je důležité nechat vrchní vrstvu půdy mírně proschnout mezi zaléváním a zabránit přemokření kořenů.

Vhodný substrát: Tato rostlina vyžaduje vzdušný substrát s dobrým odvodněním a příměsí rašeliny. 

Hnojení: V období růstu (jaro a léto) se doporučuje pravidelné hnojení vyváženým hnojivem pro pokojové rostliny, podle doporučeného dávkování.

Množení: Rostlinu lze úspěšně množit řízky. Vezměte zdravý vrcholový řízek a umístěte ho do vlhkého substrátu nebo vody, ideálně na jaře.

Co trápí pokojovku?: Rostlina má obvykle nízkou náchylnost ke škůdcům a chorobám, přesto nejčastějšími škůdci na této rostliny mohou být třsněnky či svilušky. Přemokření půdy může způsobit hnilobu kořenů. Pravidelná péče a kontrola jsou klíčové pro udržení této atraktivní rostliny v optimálním stavu.

Každá rostlina je jiná, jako my lidé. Počítejte prosím s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotografii.

Parametry
Průměr květináče 11 cm
Výška 35 cm
Toxicita Jedovatá pro zvířata, Jedovatá pro lidi i zvířata
Světlo Hodně nepřímého světla, Polostín
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem

Alternativní produkty2