🌻 Balkóny & terasy. Pořiďte si rostliny, které můžete přes léto vystrčit i ven

Aglaonema Red Zircon

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
249 Kč

Aglaonema Red Zircon představuje vynikající pokojovou rostlinu pro ty, kteří hledají kombinaci krásy a nenáročnosti. Více

Aglaonema Red Zircon

Doprava a platba

Aglaonema Red Zircon

Aglaonema, nazývaná také jako „spící panna“ nebo Chinese evergreen plant, je vytrvalá bylina z rodu áronovitých (aroidy). Tato rostlina se vyznačuje skvrnitými kopinatými listy různých barev. Aglaonema patří mezi rod rostlin, které jsou charakteristické svou nenáročnou péčí, tudíž jsou vhodnou rostlinou pro začátečníky a zároveň nevyžadují přísné podmínky pro své stanoviště, teplotu a zálivku. Za zmínku také stojí, že jsou vhodným kouskem pro pěstování v hydroponii.

Aglaonema Red Zircon se pyšní růžovými listy s tmavě zelenými skvrnami, které rostou spíše do šířky. Rostlina je charakteristická drobnými květy a tvorbou jedovatých bobulí. Pochází z tropických pralesů jihovýchodní Asie. V létě rozkvétá bílými nebo žlutými květy. V domorodých podmínkách je známa pro své využití v medicíně, kde se používá k zevnímu ošetření různých hmyzích bodnutí, uštknutí hadů nebo vředů. Pro své krásné zbarvení vyžaduje tento druh více světla, jinak začne její pestrá barevnost blednout.

Péče o rostlinu

Stanoviště a teplota: Aglaonema Crete je ideální pro stinná a polostinná stanoviště, vzdálená od přímého slunečního světla. Nejvíce se jí bude dařit s dostatkem rozptýleného světla. Rostlina si dobře vede v interiérových podmínkách, s optimální teplotou v rozmezí 18-24 °C.

Zálivka: Pro Aglaonemu Crete je vhodná pravidelná, ale střídmá zálivka. Je důležité nechat vrchní vrstvu půdy mírně proschnout mezi zaléváním a zabránit přemokření kořenů.

Vhodný substrát: Tato rostlina vyžaduje vzdušný substrát s dobrým odvodněním a příměsí rašeliny. 

Hnojení: V období růstu (jaro a léto) se doporučuje pravidelné hnojení vyváženým hnojivem pro pokojové rostliny, podle doporučeného dávkování.

Množení: Aglaonemu Crete lze úspěšně množit řízky. Vezměte zdravý vrcholový řízek a umístěte ho do vlhkého substrátu nebo vody, ideálně na jaře.

Co trápí pokojovku?: Aglaonema Crete má obvykle nízkou náchylnost ke škůdcům a chorobám, přesto nejčastějšími škůdci na této rostliny mohou být třsněnky či svilušky. Přemokření půdy může způsobit hnilobu kořenů. Pravidelná péče a kontrola jsou klíčové pro udržení této atraktivní rostliny v optimálním stavu.

Každá rostlina je jiná, jako my lidé. Počítejte prosím s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotografii.

Parametry
Průměr květináče 6 cm
Výška 10 cm, 25 cm
Toxicita Jedovatá pro zvířata, Jedovatá pro lidi i zvířata
Světlo Hodně nepřímého světla
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem

Alternativní produkty2