🌻 Balkóny & terasy. Pořiďte si rostliny, které můžete přes léto vystrčit i ven

Aglaonema Maria

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
Původní cena 459 Kč. Ušetříte 20% (92 Kč) 367 Kč
Skladem
ks

Jedna z nejodolnějších pokojových rostlin vhodná i do stinnějšího kouta vašeho bytu a pro začínající pěstitele. Více

Aglaonema

Doprava a platba

Aglaonema Maria

Aglaonema, nazývaná také jako „spící panna“ nebo Chinese evergreen plant, je vytrvalá bylina z rodu áronovitých (aroidy). Tato rostlina se vyznačuje skvrnitými kopinatými listy různých barev. Aglaonema patří mezi rod rostlin, které jsou charakteristické svou nenáročnou péčí, tudíž jsou vhodnou rostlinou pro začátečníky a zároveň nevyžadují přísné podmínky pro své stanoviště, teplotu a zálivku. Za zmínku také stojí, že jsou vhodným kouskem pro pěstování v hydroponii.

Aglaonema Maria je druhem tmavých barev. Její úzké listy zdrobí tmavě zelená barva se světlými vzory. Listy této odrůdy rostou do šířky i do výšky, tvoříce oku lahodící zelený porost. Odrůda Maria pochází z tropických pralesů jihovýchodní Asie. V létě se na ní objevují drobné květy, jejichž barva může být bílá nebo žlutá. V domorodých podmínkách byla tradičně využívána v medicíně k zevnímu ošetření hmyzích bodnutí, uštknutí hadů nebo vředů.

Péče o rostlinu

Stanoviště a teplota: Aglaonema Maria je ideální pro stinná a polostinná stanoviště, vzdálená od přímého slunečního světla. Nejvíce se jí bude dařit s dostatkem rozptýleného světla. Rostlina si dobře vede v interiérových podmínkách, s optimální teplotou v rozmezí 18-24 °C.

Zálivka: Pro Aglaonemu Maria je vhodná pravidelná, ale střídmá zálivka. Je důležité nechat vrchní vrstvu půdy mírně proschnout mezi zaléváním a zabránit přemokření kořenů.

Vhodný substrát: Tato rostlina vyžaduje vzdušný substrát s dobrým odvodněním a příměsí rašeliny. 

Hnojení: V období růstu (jaro a léto) se doporučuje pravidelné hnojení vyváženým hnojivem pro pokojové rostliny, podle doporučeného dávkování.

Množení: Rostlinu lze úspěšně množit řízky. Vezměte zdravý vrcholový řízek a umístěte ho do vlhkého substrátu nebo vody, ideálně na jaře.

Co trápí pokojovku?: Rostlina má obvykle nízkou náchylnost ke škůdcům a chorobám, přesto nejčastějšími škůdci na této rostliny mohou být třsněnky či svilušky. Přemokření půdy může způsobit hnilobu kořenů. Pravidelná péče a kontrola jsou klíčové pro udržení této atraktivní rostliny v optimálním stavu.

Každá rostlina je jiná, jako my lidé. Počítejte prosím s možnou odchylkou vzhledu oproti produktové fotografii.

Parametry
Průměr květináče 12 cm
Výška 35 cm
Toxicita Jedovatá pro zvířata, Jedovatá pro lidi i zvířata
Světlo Hodně nepřímého světla, Polostín
Čističky vzduchu Ano
Okrasná Okrasné listem