Coleus blumei - Zeleno-červená

Všechny naše rostliny zasíláme ve standardním plastovém květináči.
179 Kč
Skladem
ks

Coleus blumei, běžně známý jako africká kopřiva, je barevná a všestranná rostlina, která si získala srdce zahradníků a milovníků rostlin po celém světě. Díky svým zářivým listům a snadnému pěstování se Coleus blumei Overig stal oblíbenou volbou pro zkrášlení zahrad, vnitřních prostor a dokonce i závěsných košů. Více

Africká kopřiva - Zeleno-červená

Doprava a platba

Coleus blumei, běžně známý jako africká kopřiva, je barevná a všestranná rostlina, která si získala srdce zahradníků a milovníků rostlin po celém světě. Díky svým zářivým listům a snadnému pěstování se Coleus blumei Overig stal oblíbenou volbou pro zkrášlení zahrad, vnitřních prostor a dokonce i závěsných košů.

Jedním z výrazných rysů je ohromující škála barev a vzorů listů. Listy mohou být od sytě fialových a zářivě zelených až po oranžové a žluté. Některé odrůdy mají složité vzory s žilkami kontrastních barev nebo mramorovými efekty, které dodají každému prostředí eleganci.

Kromě estetického vzhledu je Coleus blumei Overig ceněn také pro svou snadnou péči. Jedná se o rostlinu nenáročnou na údržbu, které se daří v různých pěstebních podmínkách, takže je vhodná jak pro zkušené zahradníky, tak pro začátečníky. Dává přednost dobře propustné půdě a polostínu, i když snese i trochu přímého slunečního světla. Při pravidelné zálivce a občasném seříznutí pro udržení tvaru může poskytovat živou a poutavou podívanou po celou vegetační sezónu.

Další výhodou je všestrannost v krajinářství a zahradnictví. Díky své kompaktní velikosti a bujnému růstu je vynikající volbou pro obruby, lemování nebo vyplňování mezer v záhonech. Lze ji použít také jako půdopokryvnou rostlinu nebo ji pěstovat v nádobě, což umožňuje kreativní aranžmá v zahradách nebo na balkonech. Tato plazivá rostlina je ideální volbou do závěsných košů nebo okenních truhlíků, kde se její barevné listy mohou kaskádovitě rozprostírat a dodávat jí eleganci.

Díky svým zářivým listům, snadné péči a různým možnostem využití při úpravě krajiny není divu, že si tato rostlina získala oblibu mezi milovníky rostlin. Ať už jste zkušený zahradník, nebo s pěstováním teprve začínáte, zvažte zařazení Coleus blumei Overig do své sbírky, abyste získali dotek přírodní krásy.

Parametry
Průměr květináče 12 cm
Výška 20 cm
Toxicita Jedovatá pro zvířata
Světlo Slunce, Hodně nepřímého světla
Okrasná Okrasné listem