🌻 Balkóny & terasy. Pořiďte si rostliny, které můžete přes léto vystrčit i ven

Blog

Jaro je tady! Nastartujte své pokojovky.

Jaro je tady! Nastartujte své pokojovky.

Pokojové rostliny představují nejen krásný estetický prvek v našich domovech, ale také přinášejí do prostoru čistý vzduch a pozitivní energii. Jakmile nastane jaro, je ideální čas věnovat se péči o tyto zelené společníky s maximální pozorností. Mohlo by se říkat „Jak na jaře, tak po celý rok“.


Zelená oáza na balkoně: Vytvořte si harmonickou atmosféru s pokojovkami

Zelená oáza na balkoně: Vytvořte si harmonickou atmosféru s pokojovkami

Balkon je od jara do podzimu dalším plnohodnotným pokojem v domácnosti. Abyste na něm s chutí chtěli trávit čas, nesmí zde chybět rostliny. Čím více, tím lépe! Letnění pokojovek vám pomůže stávající zeleň pohledově zahustit a dokonale nasimulovat prostředí malé džungle uprostřed města. Přesně to chcete – pohled do zeleně totiž uklidňuje mysl. Vytvořte si harmonické prostředí pro oddech po náročném dni. Máme pro vás několik doporučení:


Jarní péče o pokojovky: Tyto detaily nepodceňte

Jarní péče o pokojovky: Tyto detaily nepodceňte

Jaro je čas obnovy. Stejně jako okolní příroda i naše rostliny potřebují trochu pozornosti, aby se po zimě vrátily do kondice a mohly dál spokojeně růst. Duben a květen jsou ideálními měsíci, kdy byste měli věnovat pokojovkám základní péči, než se vydají na svá letní stanoviště. Jasná věc pro většinu pěstitelů. Nezapomeňte ale na pár detailů, které by mohly vaší pozornosti přeci jen uniknout a mají velký dopad na spokojený růst rostlin.


Vypěstujte si doma vlastní zelené hygge

Vypěstujte si doma vlastní zelené hygge

Hygge – neboli umění hledat krásu v každém momentu a detailu, ale také vyjádření pocitu pohody a útulnosti. Možná už jste toto dánské slůvko zaslechli. Jak se dny postupně zkracují a počasí si dělá, co chce, nastal čas popřemýšlet nad tím, jak si trochu toho hygge zajistit i u sebe doma, a vyhnout se tak podzimním splínům. Pokojové rostliny jsou k tomu dokonalým prostředkem – zlepšují mikroklima v místnosti, propojí vás s přírodou a výhled do zeleně uklidňuje. Tak směle do toho. Přečtěte si pár tipů na perfektní zelené společníky, kteří vás pozitivně naladí!
7 podzimních rostlin, které rozehrají zahradu i byt barvami

7 podzimních rostlin, které rozehrají zahradu i byt barvami

Když už slunce tolik nesvítí, pořiďte si více kvítí! Tohle heslo si žádá vytesat do kamene. Rostliny, zvláště ty kvetoucí, dokáží náš domov i zahradu rozzářit pouhou přítomností. Na podzim se sice může zdát jako hazard pořídit si nová kvítka kvůli adaptaci před chladnými měsíci, máme pro vás však tip na pár druhů, které vám v tomto čase, nečase udělají maximální radost, ať už doma nebo venku. Na sezónu i déle.


Jak pečovat o zazimované pokojovky?

Jak pečovat o zazimované pokojovky?

Letnění pokojovým rostlinám svědčí – na dobrém stanovišti se rozrostou a zároveň získají potřebnou zvýšenou odolnost proti škůdcům a dalším neduhům. Aby vám však dělaly radost i doma během zimních měsíců, je potřeba rostlinky dobře připravit.